ДЕНЕС ЗАПОЧНУВА РЕТРОГРАДЕН МЕРКУР: 3 знаци кои најмногу треба да се плашат од космичка драма и фундаментални промени

14 јануари, 20220
Screenshot_7

За оние кои веруваат во астрологијата, нема пострашна фраза од „ретрограден Меркур“, а ова очигледно движење на првата планета од Сончевиот систем повторно започнува на 14 јануари и ќе трае до 4 февруари.

 

Астролозите велат дека во периодот што претстои секое поле од животот ќе биде под влијание на ретроградниот Меркур. Преку оваа планета се изразува човечката свест, а кога се чини дека се движи ретроградно, менталната активност се намалува, начинот на размислување се менува, па дури и оние кои не се склони кон озборувања можат да се занесат или да направат грешки како што не се исклучува пеглата пред да замине од станот итн. Ова е многу тежок период за одлучување, клучни моменти, документација, сѐ што со себе носи некаква конечност.

 

 

Сепак, тоа зависи и од знакот – некои тешко ќе го почувствуваат претстојниот ретрограден Меркур, а некои добро ќе го паметат… Ако ги прашате астролозите, тоа најмногу ќе влијае на следните знаци.

 

 

 

Бик

 

Бидејќи вашиот хороскопски знак владее со куќата на парите и финансиите, можете да очекувате зголемување на напнатоста на работа. Ретроградниот Меркур може да ја уништи куќата на кариерата (десетта), но и куќата на филозофијата (деветта), па некои Бикови може да се запрашаат дали тоа што го прават за живот е во согласност со нивните лични убедувања.

 

 

 

Ова е само една од причините зошто Бикот може да го очекува неочекуваното, а ретроградниот Меркур прави тројка со Уран, поради што пред нив се големи промени и потреси на сите полиња од животот.

 

Јарец

 

Ретроградниот Меркур би можел да ја погоди вашата куќа на идентитетот (прва) и парите (втора), така што ова е време за внимателно размислување за себе. Доколку не се чувствувате безбедно во вашата околина или мислите дека некој ве притиска, направете чекор назад и размислете за сѐ.

 

 

 

Јарците треба да размислат кој и што им е важно во животот и подобро да комуницираат со најблиските. Припадниците на овој знак се веќе одлични аналитичари и некој кој знае да ја согледа ситуацијата, а ретроградниот Меркур тоа двапати го засилува.

 

 

 

Водолија

 

Водолијата во наредниот период би можела да ја погоди влијанието на ретроградниот Меркур, првата куќа, онаа која зборува за вистинското јас и идентитетот и дванаесеттата која се однесува на бракот, домот, љубовта. Ќе ве натера да размислите за тоа како се изразувате и може да се чувствувате погрешно – дури и повеќе од вообичаено – додека се обидувате да се идентификувате и јасно да кажете што мислите.

 

 

 

Ова не е период кога треба да носите големи одлуки и да си поставувате големи цели, туку да внимавате што му носите на светот. Тоа, за толку напреден тип на човек како Водолијата, не е баш најзабавно и не е во нивната природа, но такви се нивните астролошки околности.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris