Децата ќе бидат воодушевени: Брзи мини крофни (РЕЦЕПТ)

22 ноември, 20220
Screenshot_2

Задолжително пробајте

 

 

Состојки:

  • 2 јајца
  • 16 лажици брашно
  • 2 дл јогурт
  • 1 прашок за пециво
  • масло по потреба
  • шеќер и сол по потреба

 

 

Подготовка

 

Се матат 2 јајца, па се додаваат 16 лажици брашно, прашокот за пециво и 2 дл јогурт.

 

Додадете шеќер и сол по потреба во случај да сакате солено или слатко. А може и без шеќер т.е сол.

 

Сè добро изматете додека тестото не стане мазно.

 

Се вади со лажица и се пржи на масло.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber