Дизни Плус морале да отстранат сцена од „Toy Story“ бидејќи била означена како несоодветна

2 септември, 20220
prica-o-igrackama-830x0

Сцената не била во согласност со движењето за правата на жените

„Toy Story“, кој е достапен на платформата, е еден од најпопуларните анимирани филмови во последно време, а светските медиуми пренесуваат дека една сцена од оваа продукција е отстранета бидејќи e означена како несоодветна.

Поточно, не била во согласност со движењето за правата на жените.

Во проблематичната сцена што била отстранета од Pixar во 2019 година, негативецот Стинки Пит е фатен како разговара со куклите Барби и ги уверува дека сигурно ќе има „улога за нив во третото продолжение“.

Во екот на движењето #MeToo, ваквиот разговор меѓу продуцентите и актерките бил причина за бунт, па поради тоа, кога било објавено изданието BluRay, Pixar, а подоцна и Disney Plus, ја отстраниле спорната сцена, пишува „Index.hr“.

Избришаната сцена може да ја погледнете ТУКА.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit