ДО СОВРШЕНО CAT EYE ЗА ДЕСЕТ СЕКУНДИ: Тикток трик со кој секогаш ќе добивате остар и симетричен облик

23 септември, 20220
Alexa-Chung

Без разлика дали имате профил на TikTok или не, веројатно сте налетале на барем еден генијален трик за шминкање создаден од ентузијасти за убавина на апликацијата. Во морето корисни совети за шминкање, најбројни се оние со ајлајнер. Без разлика дали сакате беспрекорно мачкино око или замаглени очи, знаете колку бара да се нанесува моливот за очи, а корисниците на TikTok користат различни предмети за домаќинството за совршени перформанси.

Во последниве месеци, трикот со селотејп е популарен, а шминкерите и почетниците се полни со пофални зборови бидејќи потребни се само десетина секунди.

За црно мачкино око со остри рабови потребна ви е темна сенка за очи која ја нанесувате со прстите. Видеото објавено од корисникот @kat_longoria собра речиси 40 милиони прегледи, во кое таа става селотејп на очите за да создаде шаблон за мачкино око. Потоа со показалецот поминува преку црната сенка за очи која ја нанесува на откриениот дел од окото. Кога ќе ја одлепите лентата, резултатот е навистина импресивен – совршена форма на мачкино око.

@lenkalul

trying this viral eyeliner hack 😝🖤 ib @kat_longoria #makeup #eyelinertutorial #eyeliner #fyp #makeuphacks

♬ original sound – xxtristanxo

Така, за само неколку секунди добила остро, прецизно и најважно, симетрично мачкино око. Предноста на овој трик е што со прилагодување на лентата можете да ја одредите големината на мачјото око, за да не се грижите да си играте со моливот за очи, со што се заштедуваат нерви и време.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit