Еве како да ги исчистите тврдокорните маснотии од рерната без рибање

21 септември, 20220
shutterstock_231927616

Pерната е голем проблем за сите домаќинки, зошто замастената површина и тврдокорните дамки тешко се чистат со многу мака и рибање.

 

 

 

Сепак, постои и полесен начин да блесне рерната, без триење, рибање и голем труд, а ви треба само сода бикарбона.

 

Емили Мекклемент од САД на својата страница „ Live Renewed” објавува совети како да се исчисти домот на еколошки начин, па објавува и моќен рецепт за рерната. Со помош на сода бикарбона и малку вода нејзината рерна која не била чистена 3 години блеснала.

 

Се прска рерната со мешавина од чаша вода и две лажици сода, и се остава да се растопи маснотијата.

 

Правете го ова два дена, неколку пати на денот, па пребришете со сунѓер по секое прскање откако ќе отстои смесата.

 

Маснотиите исчезнуваат на овој природен начин.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit