Евтини и ефективни трикови: Ослободете се од темните кругови под очите на природен начин

27 ноември, 20220
Screenshot_1

Подочниците се создаваат заради умор, задржување на течности во телото, стрес, а кај некои луѓе во прашање е генетиката. За среќа, постојат неколку брзи (и ефтини) трикови кои ќе ви помогнат да се ослободите од нив и да изгледате подобро.

 

 

 

 

  1. Изладете компир во фрижидер, исечете го на парчиња, измијте го добро и ставете преку затворени очи. Држете го 10-15 минути, а потоа измијте се и исчистете го лицето со тоник.

 

  1. Стариот добар трик со краставицата навистина е делотворен. Пресечете 2 парчиња и одморете десетина минути со краставици на очите, а потоа измијте го лицето.

 

  1. Ставете 2 лажици во замрзнувач на пет минути, а потоа нежно наслонете ги на очите на неколку минути.

 

  1. Употребуваните вреќички од чај од камилица или зелен чај, зачувајте ги и изладете ги во фрижидер. Наутро ставете на вреќичките капки и ставете ги на очите за да ја изработат својата работа. После 10 минути измијте го подрачјето и исчистете го лицето.

 

По овие постапки, нанесете хранлив крем за подрачјето околу очите за третманот да биде целосен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş