ЕДНА НАМИРНИЦА ГО ТОПИ ЛЕДОТ ВО ФРИЖИДЕРОТ! Пробајте го овој трик!

22 септември, 20220
342493_fridge-3475996-1920_f

Верувале или не, маслото за јадење го топи мразот во фрижидерот. Треба само да ги направите следните чекори

Ако сакате да го стопите мразот, прво исклучете го ладилникот од струја и ставете садови со топла вода за мразот од фрижидерот да не се стопи што е можно поскоро. Најдобро е да го испразните, и да ја потрошите целата храна за да не се расипе додека е надвор од фрижидер.

За да немате повеќе проблеми со мразот, треба да примените мал трик за да спречите негово настанување.

Верувале или не, маслото за јадење е спасот.

Постапка:

Одмрзнете го фрижидерот, а потоа добро измијте го и избришете го со сува крпа. После тоа, истурете малку масло на парче памучна вата или стара крпа и избришете ги ѕидовите. И тоа е се.

Ќе видите дека мразот повеќе нема да се собира како порано.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit