ЕЛИЗАБЕТА ОСТАНА БЕЗ ПАРИ! Британската кралица ја изнајмува кралската вила, еве колку чини едно ноќевање!

8 септември, 20220
Screenshot_4

Оние кои сакаат да го поминат својот одмор на приватниот имот на кралицата Елизабета Втора во Сандрингем треба да потрошат меѓу 272 и 407 евра за ноќ.

 

 

 

Британската кралица одлучи да го понуди својот приватен имот во Сандрингам на онлајн услугата за изнајмување имот „Airbnb“.

 

Имотот со четири соби, таканаречениот „Куќа во градината“, може да прими осум гости, а цената за изнајмување е меѓу 272 и 407 евра за ноќ.

 

Поранешниот дом на главниот градинар на Нејзиното Височество е опкружен со градината на имотот и е најблискиот имот до главната вила.

 

Куќата е на два ката, а внатрешноста е украсена со предмети од кралската колекција.

 

Има и пространа кујна со посебна трпезарија, сала за прием и тераса со поглед кон градината. Две соби имаат брачни кревети, додека другите две имаат по два одвоени кревети.

 

Куќата има и втора неформална градина каде што гостите можат да се релаксираат.

 

Во близина има и Sandringham Cafe, како и голем парк.

 

Погледнете ТУКА

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit