Ен Хатавеј: Издание кое многумина ги потсети на култниот филм „Ѓаволот носи Прада“

16 септември, 20220
62379957-anne-hathaway

Актерката Ен Хатавеј изгледаше прекрасно додека седеше во првиот ред на шоуто на Мајкл Корс пролет/лето 2023 година.

Актерката на ревијата пристигна во црна ролка, која ја спои со здолниште со кафеава крокодилска шема и црни мокасини, а над него облече кафено палто од ист материјал како и здолништето.

Во раката носеше црна чанта, додека косата и беше врзана во високо опавче. Елегантното издание го комплетираше со пристојни парчиња накит.

Anne Hathaway, Anna Wintour i Serena Williams

Актерката ревијата ја следеше од првиот ред, а придружувана, меѓу другото, беше од долгогодишната уредничка на Вог, Ана Винтур.

Веројатно ова беше причината поради која ова издание на актерката многумина ги потсети на едно нејзино издание во популарниот филм „Ѓаволот носи Прада“.

Andy Sachs (Anne Hathaway) u filmu Vrag nosi Pradu

Да потсетиме дека токму Ана Винтур послужи како инспирација за ликот на главниот уредник на престижното модно списание во филмот „Ѓаволот носи Прада“. Тој лик се викаше Миранда Пристли, а неа ја глумеше Мерил Стрит.

Ен Хетвеј во истиот филм го играше личниот асистент на Миранда, Енди Сакс.

AAnne Hathaway na modnoj reviji

Во една од сцените од филмот, Енди, исто како и Ен вчера, ја тргна косата од лицето и шеташе низ градот во кафена кожна јакна, а вчерашниот аутфит на актерката многумина ги направи носталгични и ги потсети на сцени од 16-години стариот филм.

Според многумина, една од главните причини зошто се случи тој дежаву момент се шишките кои се заеднички на актерката и ликот што го толкуваше.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit