Жените ќе се изненадат: Што мажите НАВИСТИНА прво забележуваат при првиот интимен однос

23 ноември, 20220
Screenshot_6

Магазинот Men’s Health спроведе анкета меѓу машката популација со цел да дознаеме што прво забележуваат мажите во текот на првиот интимен однос со партнерката.

 

 

 

Од физичките атрибути, мажите ги забележуваат градите и задникот, а освен тоа важни им се очите. Всушност, очите најмногу се споменуваат во анкетата, дури и повеќе од првите две наведени работи.

 

Мажите најмногу ги интересира колку е жената расположена за преземање иницијатива во сексот што многу им се допаѓа бидејќи така можат да ја проучат добро својата нова партнерка.

 

И секако, самодовербата пред страста во креветот е за нијанса поважна од физичкиот изглед. Токму самодовербата е првата работа што мажите ја забележуваат кога жената ќе се соблече.

 

Одредени ситници како неуредно депилирани нозе нема ни да се видат во полумрак, но самодовербата може да се почувствува. Нема ништо посекси од жена со голема самодоверба.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber