Забавете го стареењето на кожата: Маска од мед и бадемово масло против брчки и темни кругови (РЕЦЕПТ)

25 ноември, 20220
Screenshot_8

Оваа маска ја хидрира и подмладува кожата

 

 

 

Кожата неминовно старее со годините, станува почувствителна на надворешни дразби и полесно се забележува недостатокот на нега.

 

Со возраста добиваме брчки и стануваме поподложни на појавата на темни кругови околу очите, што е предизвикано од губење на еластичноста на кожата.

 

Доколку сакате да го забавите овој процес, и да го одложите појавувањето на брчки и темни кругови, можете да пробате маска со мед и бадемово масло.

 

Најдобро е да користите природен мед од доверлив продавач, додека бадемовото масло можете да го набавите во продавниците за здрава храна.

 

Оваа маска ја хидрира кожата и помага да се отстранат темните кругови и фините линии. За најдобри резултати, се препорачува да се користи 2 пати неделно.

 

Потребни ви се само една лажица масло и една лажица мед.

 

Измешајте ги состојките, намачкајте ја маската на пределот околу очите и носете ја десетина минути.

 

После тоа, измијте ја маската од лицето со млака вода и нежни движења со рацете.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber