Заблажете се и разладете се за малку пари: Сладолед торта од само 3 состојки

5 август, 20220
152235_profimedia0012603550_ff

Се што треба да направите е прво да направите сладолед од кесичка, да го оставите во фрижидер неколку часа и потоа да ги следите следните упатства.

Состојки:

2 кесички сладолед од чоколадо
бисквити по потреба
кесичка шлаг

Подготовка:

Поминете го бисквитот низ вода (може и млеко), па наредете на плех. Кога ќе го наредите првиот ред, врз него намачкајте го претходно подготвениот сладолед од кесичката, кој сте го чувале неколку часа во замрзнувач. Преку него се става уште еден ред натопени бисквити, па се премачкува со шлаг.

По желба можете да додадете уште неколку слоеви бисквити и сладолед.

Декорирајте по вкус: мелени бисквити или ореви, ливчиња бадеми, шарени трошки …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit