Заборавено ФЕНГ ШУИ правило: Внимавајте пред да легнете!

13 јануари, 20220
Screenshot_8

Дали некогаш сте се запрашале како треба да изгледа перницата на која лежите?

 

Бидејќи правилата за фенг шуи се многубројни, сигурно е дека не се изоставени и правилата за перниците.

 

Како треба да изгледа вашата перница?

 

На креветот секогаш треба да има перници со убави, бели, но и шарени навлаки. Перницата на која ќе ја ставите главата треба да биде чиста и бела. Перниците треба да бидат чисти, бидејќи постои верување дека тие „се сеќаваат“ и можат да ве снабдуваат со лоша енергија. Перниците паметат и лоши настани, па затоа е важно да ги менувате по грди настани, смрт на саканите, стресни ситуации или разделби.

 

Погрижете се да легнете во чиста и нова постелнина по тешки настани за да ја смените кармата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris