Загатка која ќе ве намачи: Обидете се да го најдете пилотот за помалку од 60 секунди

18 август, 20220
comp-airport-brain-teaser01-1-830x0

Само 24 отсто од луѓето успеале да го забележат пилотот за помалку од една минута

Новата загатка ги збуни дури и оние кои можат да се пофалат дека имаат „соколово око“ и дека се многу вешти кога станува збор за пронаоѓање на скриени предмети. Ако цврсто стоите зад тоа мислење, држете се, бидејќи оваа слика се заканува да ве убеди во спротивното.

Пред вас е илустрација на аеродром со авион, патници, автомобили, автобус и пилот.

Ваша задача е да го најдете пилотот за помалку од 60 секунди. Според авторите, само 24 отсто од луѓето успеале да го забележат пилотот за помалку од една минута.

Она што го разликува од другите е неговата униформа, затоа внимавајте на неговата облека.

Дали успеавте да го најдете? Доколку вашиот одговор е негативен, ви нудиме мала помош – пилотот се наоѓа во долниот лев агол на илустрацијата.

Дали го забележавте сега? Ако сè уште не, погледнете го решението подолу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit