За море, лето и плажа – Нијанси на бои кои дополнително ќе го истакнат вашиот тен!

5 август, 20220
nokti

Бидејќи е лето, дозволено е експериментирање, па можете да пробате различни бои.

А, она што ги интересира многу девојки е како точно да ја истакнат исончаната кожа и кои бои за нокти се најдобри за лето.

Овие бои се доволно впечатливи што ќе станат составен дел од вашиот аксесоар – се што треба да направите е да ги ставите на ноктите и да уживате во исончаниот изглед.

Електрично сина
Ова е една од првите бои што ги поврзуваме со летото – или поради бојата на морето или поради чистите облаци. Совршено го истакнува исончаниот тен, па затоа е убава боја за маникир барем еднаш ова лето.

Портокалова
Да, но не и неонски портокалова. Бојата што ја посакуваме на ноктите оваа сезона е блага, топла, речиси пастелна нијанса. Оваа боја дефинитивно прави тенот да изгледа поинтензивен.

Неонски
Жолта или зелена. И уште малку контрастни нијанси само за да го зачините маникирот. За сите оние кои сакаат пастелни нијанси, но сакаат и да го подигнат интензитетот на ново ниво, се препорачува неонска боја. Избегнувајте ги овие бои ако не сте исончале барем малку и зачувајте ги за при крај на вашиот одмор.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit