За четвртата вила дала дури 58 милиони долари: Адел се всели во луксузен имот со 12 бањи

13 мај, 20220
335215_adelepa03_ff

Адел неодамна купила куќа од Силвестер Сталоне, а за вилата искеширала неверојатни 58 милиони долари.

Оваа градба чекаше една година да добие нов сопственик со оглед на тоа дека првичната цена изнесуваше дури 110 милиони долари.

Популарната Адел се пресели со своето момче Рич Пол и објави фотографија од новиот дом.

Имотот на кој се наоѓа оваа вила е нешто што обичните луѓе не можат ни да го замислат. Што е тоа што вреди толку милиони долари и што сега е во сопственост на Адел?

Станува збор за имот од 3,5 хектари, а самата вила има осум спални соби и 12 бањи, како и теретана. Ова не е единствената вила во сопственост на пејачката, таа има уште три импозантни куќи во близина, па слободно може да се каже дека е сопственик на целата населба, а поседува и куќа во Лондон.

Адел и нејзиното момче уживаат во љубовта, а некои медиуми шпекулираат дека биле тајно свршени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber