Илон Маск има трансродна ќерка: Поднела барање за промена на името и презимето, а не сака никаков контакт со нејзиниот татко

21 јуни, 20220
a03c55124500d3dfeda9d8cedc30d1d5c98bd7de

Најбогатиот човек на планетата во семеен проблем

Ќерката на Илон Маск одлучила да го смени името во согласност со новиот идентитет, но исто така повеќе не сака да има никаква врска со својот биолошки татко.

Имено, барањето за промена на името било поднесено во Лос Анџелес, а Ксавиер Александар Маск откако наполнил 18 години побарал промена на препознавање, односно да му се обраќаат со женско име Вивијан Џена Вилсон.

Вивијан уште од мала не се изложува на медиумите и социјалните мрежи, поради што нејзиниот идентитет досега беше криен. Вивијан има и брат близнак Грифин. Тие се родени со вештачко оплодување, за што претходно зборуваше Маск.

Мајката на ова трансродово девојче се разведе од Маск во 2008 година, а причината за кавгата меѓу ќерката и таткото не е позната.

Вивијан одлучила да го задржи презимето на нејзината мајка, кое било Вилсон. Илон засега не го коментираше ова.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber