Именувани по Џејн Биркин, овие шишки се најновиот хит: Даваат свеж изглед на вашата фризура

20 септември, 20220
jane-birkin-3-830x0

Во мода се враќаат шишките во сите сорти – шишки завеси, шишки на половина чело, виткани шишки, сурферски шишки и многу други. Со враќањето на шишките инспирирани од 70-тите, па дури и страничните шишки од 2000-тите, можете да ја освежите вашата фризура.

Доколку сè уште го барате совршениот стил на шишки за вас, ви ги претставуваме шишките „биркин“, именувани по познатите шишки на Џејн Биркин. Како модел и актерка во 1960-тите и 70-тите, шишките на Џејн станаа клучна компонента на нејзиниот препознатлив изглед. Сега, со зголемениот интерес за ретро фризури, тие добиваат нов бран обожаватели.

Што се Биркин шишки?

Овие шишки се карактеризираат со нивниот тенок изглед. Традиционално, тие се малку подолги и допираат до просторот помеѓу веѓите и трепките.

– Воопшто не се тешки шишки, всушност се доволно ретки за да ги откријат веѓите и покрај тоа што се доволно долги за да ги покријат – раскажува за „Popsugar“ фризерката Девин Тот.

Изгледаат подеднакво одлично со наведната коса како и во реп или неуредна пунџа.

Неколку познати личности го испробаа изгледот, вклучително Зендаја на филмскиот фестивал во Лондон во 2021 година и Меган Фокс на музичките награди Билборд во 2022 година. Биркин шишките изгледаат особено добро во комбинација со долги, прави, слоевити фризури, но стилот може да работи на сите типови коса.

– Секој тип на коса, текстура и стил може да се комбинираат со овие шишки, се додека останатите слоеви за врамување на лицето се многу под брадата и не се спојуваат со шишките – вели Тот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit