ИСПЛИВА НОВ СКАНДАЛ ВО КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Еве зошто Хари го пропуштил летот и не ја видел кралицата пред СМРТТА, па го одбил и ова

23 септември, 20220
Screenshot_3

Принцот Хари (38), или војводата од Сасекс, наводно сакал неговата сопруга да му се придружи додека членовите на кралското семејство брзале во шкотскиот имот за да се простат од својата сакана мајка и баба на 8 септември.

 

 

 

Сепак, новиот британски крал му се јавил на својот најмлад син и му рекол дека „не е соодветно“ поранешната актерка да биде таму, според извештаите.

 

Кавгата што следеше, за време на која Хари се бореше да го убеди својот татко да ѝ дозволи на Меган да дојде со него, се тврди дека го натера да го пропушти летот со Вилијам и нивните чичковци Ендру и Едвард во Шкотска – а со тоа и шансата да се збогува.

 

Принцот – кој ја втурна монархијата во криза откако тој и војвотката сензационално ги напуштија своите кралски должности и ја напуштија Велика Британија во Калифорнија пред две години во серија неверојатни обвинувања против семејството – беше толку лут што на неговата сопруга ѝ беше забрането да оди со него и дека го пропуштил првиот лет, дека одбил да вечера таа вечер со Чарлс, Вилијам и кралицата Консорт Камила.

 

Наместо тоа, тој вечерал со војводата од Јорк и грофот и грофицата од Весекс пред да замине рано следното утро, пренесува The Sun, од извор кој наведува:

 

– Хари беше толку зафатен обидувајќи се да ја одведе Меган во Балморал и се расправаше со семејството што го пропушти летот. Чарлс упати отворена покана до Хари да вечера со него кога и да е во земјата.

 

Но, Хари беше толку бесен што одби да јаде со својот татко и брат. Тоа беше огромен пресврт. И тој излезе од Балморал веднаш штом доби шанса да го фати првиот комерцијален лет за Лондон. Следното утро тој беше првиот член на кралското семејство што замина, се качи на раниот лет на „Бритиш ервејс“ од Абердин.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit