ИСПРОБАЈТЕ ГИ ОВИЕ СОВЕТИ: Како конечно да го доведете плакарот ВО РЕД и да се ослободите од насобраната гардероба?

19 ноември, 20220
676

Распоредете ги работите од посветли до потемни за да ви биде попрегледно.

Кога се подготвувате за работа, веројатно создавате хаос во вашиот плакар додека се обидувате да ги извлечете работите што ви се потребни за тој ден и на тој начин ги преместувате другите алишта кои потоа се гужваат.

На сите им се случува, а нередот се акумулира многу лесно, па затоа треба да одвоите време повторно да ја организирате вашата гардероба.

Пробајте ги овие неколку совети кои ќе ви помогнат да го направите вашиот плакар што е можно посреден и полесно да го држите „под контрола“.

За почеток, не ја собирајте истата гардероба. Ова е во ред кога станува збор за обични бели маици или црни џемпери, кои често ги носите и може да се комбинираат со многу различни комбинации, но никому не му требаат две црвени свилени кошули. Ставете слични парчиња облека на едно место, сите здолништа на едно место, потоа деловни панталони, фармерки, кошули и друго. Подобро би било да ја распоредите вашата гардероба од потемни до посветли бои за да ви биде попрегледна.

Ако имате многу костими или костуми, не ги ставајте двата дела од сетот заедно, раздвојте ги. Во повеќето случаи, сакоата и панталоните можат да се користат и во други, посебни комбинации, а доколку стојат заедно, нема да ви падне на памет да се обидете да ги комбинирате со нешто друго.

И за крај, ако нешто не сте носеле повеќе од шест месеци, нема причина да го чувате во плакарот, подарете го. Има многу на кои ова парче облека ќе им биде многу корисно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber