Истражувањата откриваат: Кој лаже повеќе за бројот на партнери во креветот – мажите или жените?

6 август, 20220
seks-dva-2-1536x1024

Сигурно ве интересирало со колку партнери вашиот партнер имал сексуални односи.

Можеби сте го прашале, но не сте сигурни дека ви ја кажал правата вистина

Сепак, истражувањата покажаа дека еден пол претпочита да го крие бројот на партнери, а тоа се мажите.

Еден од 1.000-те испитаници кои учествувале во истражувањето, изјавил дека имал повеќе од 100 сексуални партнерки. Истражувачите решиле да откријат зошто мажите имаат тенденција да лажат за тоа со колку жени имале секс.

Научничката Кирстен Мичел од Универзитетот во Глазгов ги анализирала одговорите на 15.000 жени и мажи на возраст од 16 до 74 години и открила дека мажите имаат во просек по 14 сексуални партнери во текот на нивниот живот. Жените, пак, менуваат 7 партнери со кои имале секс во текот на нивниот живот.

Истражувачите откриле дека оваа разлика може да се објасни со тенденцијата меѓу мажите да се фалат со екстремно високиот број жени со кои биле, што доведува до лажење, бидејќи малку луѓе всушност бројат со колку личности спиеле.

Многу мажи кои учествувале во истражувањето изјавиле дека можат со сигурност да потврдат дека голем број мажи лажат, затоа што често го прават тоа и самите.

– „И кажав на мојата девојка дека сум имал однос со повеќе девојки отколку што навистина имав, поради притисокот од врсниците којшто го чуствував претходно. И кажав дека спиев со 13 девојки, но всушност беа 5“ – изјави еден од учесниците во истражувањето.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit