Истурете кафе во машината за перење и ефектот ќе ви се допадне: Научете ги овие два трика за перење БЕЛА и ЦРНА облека

11 август, 20220
Screenshot_5

Да се ​​разбереме – ретко кој сака да пере алишта, а сите начини да ја олесниме оваа задача вредат злато. Собравме неколку сигурни трикови за полесно перење на алиштата. Пробајте ги веднаш

 

 

 

Истурете кафе во диспензерот за прав

 

Истурете го прашокот во диспензерот, а потоа додадете го кафето во соседната комора. На овој начин црните алишта ќе ја задржат својата боја. Црниот чај исто така ќе делува добро наместо кафето.

 

 

Додадете аспирин во белите алишта

Аспиринот ќе делува како ефикасен избелувач. Додадете ја искршената таблета во прашокот и готово! Во случај на постојани жолти дамки, добро е алиштата да ги натопите во вода и аспирин пред да ги исперете во машина за перење.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit