Како да се ослободите од непријатните мириси ВО БАЊАТА во три чекори: Потребни ви се ДВЕ НАМИРНИЦИ од КУЈНАТА и ПОЛОВИНА МИНУТА

23 јуни, 20220
profimedia-0351939599

Ништо полесно!

 

 

Потребно ви е:

 

  • 100 гр сода бикарбона
  • 2 лимони
  • 300 мл зовриена вода

 

 

Истурете сода бикарбона во отворот од кој доаѓа непријатниот мирис. Исцедете два лимони и прелијте со сода.

 

Ќе дојде до хемиска реакција и содата ќе почне да пени.

 

Оставете 10 минути, па за тоа време зовријте ја водата.

 

Истурете топла вода во дупката.

 

Непријатните мириси ќе исчезнат, а овој трик треба да се применува барем еднаш месечно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber