КАКО ПРАВИЛНО СЕ ДРЖИ БУРГЕР: Никој не го прави ова, пробајте – ништо нема да ви падне!

4 јули, 20220
hamburger

Дали знаевте дека постои и соодветна положба за држење на бургери, чикенбургери и плескавици?

Бургерите за многумина претставуваат вистински „кошмар“, само затоа што се гломазни и „тешки“ за јадење. Некои луѓе не сакаат да ги нарачаат дури и кога сакаат да ги јадат, а причината е да не се извалкаат или затоа што сметаат дека изгледаат несоодветно додека ги консумираат.

Некои се спремни да го пресечат бургерот на два дела, но тогаш не е ист вкусот. Затоа неодамна еден готвач кој е задолжен за хамбургерите во најпознатите ресторани ширум светот, откри како правилно да се јаде.

 Kako se pravilno drži burger

Кучот е во начинот на кој ги распоредувате прстите. Повеќето луѓе јадат така што ги обвиткуваат сите прсти околу пецивото и цврсто притискаат, што е голема грешка.

На овој начин помагате само да испаднат додатоците, а експериментот покажа дека би било многу подобро доколку ги ставите само средните три прста на горниот дел од лебчето.

Истовремено, на долниот дел од ставете ги палците и малите прсти од двете раце и на овој начин стабилизирајте го. Пробајте ако не верувате и уверете се сами!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit