Кајли Џенер изгледа како кралица: Тесниот црн фустан ѝ ја истакна фигурата како песочен часовник

17 ноември, 20220
kylie-jenner-1-830x0

Ријалити ѕвездата Кајли Џенер се појави со стил на отворањето на изложба во музејот Бруклин во Њујорк.

Кајли (25) облече црна тоалета од модната куќа Тиери Муглер, кои ја направија сопственичката на козметичката линија „Kylie cosmetics“ да изгледа како кралица.

Својот гламурозен изглед го истакна со дијамантска круна и долги црни сатенски ракавици.

Корсетот ја истакна нејзината фигура на песочен часовник на нереален начин, а се чини дека и ги отежна чекорите на младата Кајли.

Изложбата на познатиот француски дизајнер Тиери Муглер се отвора во недела и им оддава почит на децениските исклучителни и смели парчиња на починатиот дизајнер.

Во февруари оваа година Кајли стана мајка по втор пат, со партнерот Тревис Скот доби син.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber