Квентин Тарантино го избира својот омилен Џејмс Бонд: Дали се согласувате со неговата листа?

10 ноември, 20220
tan2020-2-10145431371-830x0

Во прашање се актерски великани

Режисерот Квентин Тарантино го објави својот ранг на актери од Џејмс Бонд.

Говорејќи за „Empire“, од режисерот на „Five Tales“ беше побарано да ја рангира секоја ѕвезда од 007 од најдобра до најлоша. И додека не сакаше да ги именува сите, јасно ги кажа своите тројца најдобри.

– Шон Конери, Пирс Броснан, а малку под него Роџер Мур. А потоа и сите други – рече Тарантино и продолжи:

– Конери е на врвот, но навистина, многу ми се допаѓа Пирс Броснан. Не бев воодушевен од филмовите во кои го ставаа, зашто отсекогаш мислев дека е малку трагедија, бидејќи мислев дека тој е многу легитимен Бонд. Јас сум голем обожавател на Роџер Мур – но едноставно ми се допаѓа Роџер Мур малку повеќе кога не го игра Бонд – изјави Тарантино, пренесува „NME“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber