Кендал Џенер и Девин Букер раскинаа по две години врска: Откриена е причината за колапсот на љубовта

23 јуни, 20220
Screenshot_5

Кендал Џенер и НБА ѕвездата Девин Букер наводно раскинале по двегодишна врска. Иако парот неодамна беше забележан на свадбата на сестрата Кортни Кардашијан и Тревис Баркер, тие сега наводно раскинале, пренесува „ET“.

 

 

Извор за американските медиуми изјавил дека манекенката и спортистот разговарале за својата иднина, но немаат исти ставови.

 

„Кендал се чувствува како да се на различни патишта“, рече изворот.

 

Џенер првпат беше видена со Букер во 2020 година за време на патување во Седона, Аризона. Тие ја потврдија својата врска на Денот на вљубените 2021 година, кога ги споделија своите први заеднички фотографии на „Инстаграм“. Потоа, во јуни 2021 година, тие ја прославија својата годишнина. Кендал отсекогаш ги криела своите врски од очите на јавноста, па нејзината врска со Букер не беше исклучок.

 

„Кендал често го посетуваше во Феникс. Откако Девин ја заврши сезоната, тој остана со Кендал во Лос Анџелес. Целото лето го поминаа заедно, па дури и беа на одмор со Џастин Бибер и Хејли Бибер. Тие сè уште се млади, но сите навиваат за нив. Тие се одличен пар“, додал изворот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber