Ким Кардашијан ја раскина љубовната врска со 14 години помладото момче: И понатаму лудо се сакаат, но не можат да бидат заедно

6 август, 20220
2951493_profimedia0662424162_ff

Старлетата Ким Кардашијан и комичарот Пит Дејвидсон неделава ставија крај на својата деветмесечна врска.

– „Ким и Пит решија да бидат пријатели. Тие се полни со љубов и почит еден кон друг, но сфатија дека врската на далечина и нивните напорни распореди многу го отежнуваат опстанокот на врската“ –  извор близок до семејството Кардашијан.

Друг извор додава дека за раскинувањето придонела и разликата во годините.

Пит Дејвидсон (28) поминува многу време работејќи на филм во Австралија, додека 41-годишната Ким е мајка на четири деца, која е растргната помеѓу бизнисот и поделеното старателство со поранешниот сопруг, Канје Вест во Лос Анџелес.

Иако Кардашијан и Вест имаа јавни караници во последните неколку месеци, изворот наведува дека тоа не е причината за раскинувањето со Дејвидсон.

– „Процесот на развод оди напред, а тие се фокусираат на заедничко родителство“ – додава еден од изворите.

Неочекуваната романса на Ким Кардашијан и Пит Дејвидсон започна по нејзиното инаугуративно појавување на „SNL“ на почетокот на октомври 2021 година. Набргу потоа, двајцата беа видени како се држат за раце, пред да одат на различни состаноци во Њујорк.

Дејвидсон потоа замина во Лос Анџелес да го прослави својот 28 роденден со Кардашијан и нејзината мајка, Крис Џенер. Тројцата дури носеа соодветни пижами SKIMS, што дополнително ги подгреа сомнежите за нивната романса. Дека тие се официјално пар беше потврдено на 18 ноември. Сепак, Ким чекаше до март за да објави фотографија со Дејвидсон на својот Инстаграм профил. Во април тие го направија своето прво појавување во јавноста на премиерата на „The Kardashians“ во Hulu.

За време на нивната врска, Кардашијан и Дејвидсон одеа на бројни одмори, од кои повеќето беа на егзотични дестинации. Освен тоа, Дејвидсон толку се поврзал за нејзините деца што ги истетовирал нивните иницијали на вратот.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit