Кожните панталони ги заменуваат омилениот пар фармерки: Совети за секојдневно комбинирање

17 септември, 20220
moda-devojka-830x0

На социјалните мрежи и улиците е забележано дека кожените хеланки се целосно надвор од мода и дека ги заменуваме со кожени панталони кои имаат широк крој на ногата.

Кожените панталони се безвременско парче на кое можете да се потпрете одново и одново – исто како вашите омилени фармерки или бела маичка.

Има многу стилови за избор, вклучувајќи широк, висок струк, тесни и со животински принт. Нашите стајлинг предлози се подолу.

Кожа со кожа

Зошто да носите еден кожен предмет кога можете да носите два или три? Како и двојниот тексас, така и кожата со кожа може да остави силен впечаток кога е правилно комбинирана. Усогласете ги тоновите и текстурите за да постигнете полиран изглед.

Кожна јакна и добри кожени панталони се најдобриот начин да го испробате овој стил. Но, ако сакате целосно кожен изглед, пронајдете добра кожна кошула што одговара на вашите панталони и зачинете го изгледот со добар ремен.

За канцеларијата

Размислете за кожените панталони да станат клучен дел од вашата канцелариска облека. Држете се до едноставни со ролка или добар плетен џемпер или елек со бела кошула одоздола. Чизмите до глужд ќе бидат совршен избор без разлика дали носите тесни или широки ногавици.

https://cdn-fastly.upstyledaily.com/media/2021/01/16/6359096/styling-an-oversized-sweater-vest.jpg?size=720x845&nocrop=1

Се е до боите

Оддалечете се од класичната црна кожа и додајте допир на смелост избирајќи модел во боја како жешка розова, бојата на сезоната и фатете го тој „барбикор“ бран.

https://cdn.shopify.com/s/files/1/0015/4694/4615/products/1631931549f52190b315bd9aa609bb5c1ce2edbc50_1024x1024.png?v=1640630684

Спортски панталони

Тие модели слични на долниот дел од тренерката можат да ви послужат кога ќе изберете полежерна комбинација, а не сакате всушност да носите тренерки. Во исто време, ако не сте сигурни дека носењето јакна со тренерка е најдобрата опција за вас, обидете се да ги комбинирате овие панталони со карирана јакна и маица со огромен принт со патики или мартинки.

https://cdn.shopify.com/s/files/1/1962/2013/products/IA00741317-1-121421-Is1-B1-7M_519x.jpg?v=1641311378

Змиски панталони

Секако дека бараат комбинирање, но добра боди блуза, „nude“ или црна ролка или бела кошула се единствените парчиња што мора да ги имате доколку се одлучите да ги купите овие панталони.

https://images.thecustommovement.com/640x640/public/7d38ccec-1e67-4c12-afe8-83638c2d558e

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit