Колку време ви е потребно да ги забележите скиите на оваа илустрација: Рекордот е 28 секунди

22 јуни, 20220
jet2holidays-1-830x0

Фокусирајте се на илустрацијата пред вас

Криенки, загатки и оптички илузии се одличен повод за забава, но и за вежбање перцепција, фокус и концентрација.

Затоа ви подготвивме интересна криенка. Имено, на илустрацијата се прикажани плажа, море, многу лежалки и чадори за сонце, но и еден „натрапник“.

Според авторите, на илустрацијата е скриен еден пар скии, а моменталниот рекорд за пронаоѓање на скриениот предмет е 28 секунди.

Можете ли да го срушите?

Ако сè уште не можете да ги најдете скиите, ќе ви кажеме дека се во долниот лев агол на илустрацијата.

Ако сеуште не ги забележавте, погледнете го решението подолу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber