Колку стомачни треба да направите на дневна база за да видиме резултати

22 септември, 20220
4f341cb4d3fc06dddf87bd78a38b57e5a6aa4a6d

Иако знаеме многу за видот на храната што е пожелно да се јаде, помалку е познато колку стомачни треба да правиме во текот на денот за да имаме извајан стомак?

Познато е дека стомачните се одличен начин да се изгради сила и да се зголеми кондицијата, но всушност не постои точен број пати кога треба да ги правиме. Но, грубо, комбинирањето на три серии стомачни со 25 до 50 повторувања е бројката што ви е потребна за убаво да ги обликувате вашите стомачни. Или, уште подобро, стомачни треба да правите само три пати неделно ако ги комбинирате со кардио и вежби за сила, советуваат експертите.

Која е најдобрата техника

Прво, легнете на подот и проверете дали колената се подалеку од колковите. Потоа ставете ги рацете зад вашата глава, каде што се спојуваат главата и вратот и проверете дали лактите се насочени кон двете страни од собата. Повлечете го папокот кон ‘рбетот и полека подигнете го торзото. Избегнувајте го искушението да го кренете вратот и обидете се да не работите премногу брзо.

Правењето крцкање што е можно побрзо се потпира на моментумот, а не на мускулната сила.

Што јадете е важно

Како што и самите знаете, за да ги изгубите вишокот килограми, вашата исхрана мора да биде здрава. Ова значи јадење хранливи состојки, здрави масти, како што се авокадо и јаткасти плодови, овошје и зеленчук, протеини, како пилешко и риба. Нискокалоричната храна, како што се јогуртот со малку маснотии и леќата, исто така може да поттикне губење на тежината.

Прочитајте повеќе: Најдобрите бои за просторот околу бирото според дисциплината ФЕНГ ШУИ: ЗЕЛЕНАТА дава енергија, а еве што значи ЦРНО

Треба да се избегнуваат транс масти и додадени шеќери. Тоа значи дека се советува да се ограничи внесот на грицки и колачи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit