Корисничка на TikTok откри повеќенаменски трик: Еве зошто треба да замрзнете детергент за садови (ВИДЕО)

1 декември, 20220
Screenshot_6

Сподели со своите пријатели

 

 

 

Чистењето на решетките од рерната веројатно никому не му е претерано драга задача, но со еден едноставен трик можеме многу да ја олесниме оваа работа. Вака објаснува Американката Тања, која редовно споделува слични совети и трикови за домаќинството, на својот профил на ТикТок @ Home Inspo, а оваа ги воодушеви нејзините следбеници, пренесува Metro.

 

Наместо со сунѓер, Тања користи само детергент за миење садови, кој го става во сад и го замрзнува. Откако детергентот ќе се замрзне, извадете ги коцките и исчистете ги решетките од рерната со нив …

 

Како што се топи течноста, се формира смеса што може да се премачка преку металот, така што целата маснотија се отстранува пред да се измие и иако детергентите за миење садови обично не се премногу агресивни, носете гумени ракавици кога чистите за да избегнете иритација на кожата.

 

Отстранете го преостанатиот детергент од решетките со многу вода. – Овие коцки детергент може да се чуваат на неодредено време, а во садот за мраз можете да додадете малку вода за да ја разредите смесата – објаснила жената

 

@tanyahomeinspo

Washing up liquid hack #clean #cleantok #cleanwithme #hincher #washingupliquid #fairyliquid #hinching #cleaninghacks #tanyahomeinspo

♬ original sound – Tanya Home Inspo | Home Hacks

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş