Лесен ручек: Тиквички полнети со сирење

4 август, 20220
674099_shutterstock-147797774_f

Брз и едноставен ручек за целото семејство, особено во топлите, летни денови!

Состојки
Потребно е:

3 тиквички
300 гр ситно сирење
1 јајце
1 лажичка сол
маслиново масло

Тиквичките исчистете ги и издлабете ги. Измешајте ги сирењето и јајцата, посолете ги и наполнете ги тиквичките. Попрскајте со маслиново масло.

Се пече во загреана рерна на 220 C околу 30 минути.

Се служи додка е топло.

Добар апетит!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit