МАЖИТЕ ГИ ОБОЖАВААТ: Овие пози се НАЈВОЗБУДЛИВИ по оценка на посилниот пол, една се изведува под туш

21 септември, 20220
676

Новите пози можат да донесат големо освежување во вашиот сексуален живот. Ви предлагаме неколку кои според мажите се највозбудливи.

Обратна мисионерка

Ова е поза која дефинитивно ќе ви се допадне. Мисионерската поза е најпопуларна, но ќе ви се допадне и оваа обратна верзија. Овде мажот лежи на грб додека жената е над него и свртена е со грб. Жената има целосна контрола над сите движења, а на вас останува само да уживате.

Жабја поза

Ова е поза за која дефинитивно не сте слушнале. Многу слична на позата „Доги“, но со благ пресврт. Овде жената не се потпира на колена, туку клечи, поради што наликува на жаба. Мажот е зад неа и ја контролира ситуацијата

Танц во скут

Еве една поза која ќе ви помогне да го подигнете расположението. Мажот седи на креветот додека жената е свртен со грбот кон него. Како танц во скут, жената седи во скутот на мажот каде што почнува да се случува магијата.

Гимнастичарка

За ова ви треба многу растегната партнерка. Двајцата партнери се во стоечка положба, додека жената ја става едната нога преку вратот на партнерот.

Маглива авантура

Ова е поза што можете да ја практикувате под туш. Застанете зад вашата партнерка додека таа е наведната нанапред. Пожелно е жената да ја подигне едната нога на работ од кадата или да се потпре на плочките од туш кабината за полесно да ја започнете играта.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit