Мажите на оваа возраст се најлоши за жените, избегнувајте ги по секоја цена

1 август, 20220
Screenshot 2022-08-01 012234

Совети за жените какви мажи треба да избегнуваат доколку сакаат нешто сериозно.

Австралиската колумнистка и авторка на подкастот „Kinda Sorta Dating“, Јана Хокинг, откри зошто мисли дека жените не треба да излегуваат со мажи во триесеттите години.

Таа вели дека мажите на оваа возраст не се идеален избор за жените кои планираат сериозна иднина со партнерот.

– Држете се подалеку од мажите на возраст меѓу 30 и 40 години – рече таа.

-Доколку барате партнер, ви предлагам да најдете некој кој има дваесетина години бидејќи голема е веројатноста овој маж да бара љубов.

Добар избор се и мажите во 40-тите години, кои вообичаено по разводот повторно бараат љубов – објаснила таа и додала дека мажите во триесеттите потешко се венчаат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit