МАЛКУ ВИ СЕ ШИРОКИ ИЛИ ТЕСНИ? 6 одлични трикови кои можат да ви помогнат да ги проширите или стесните фармерките без да одите на шнајдер!

13 мај, 20220
Screenshot_2

Ако не сте подготвени да се откажете од омилените фармерки

 

 

Ако фармерките се преголеми

 

  1. Исперете ги во топла вода – ако се малку растегнати, само ставете ги на стандардно перење во топла вода. Овој трик најдобро функционира со фармерки кои главно се направени од памук. Дополнителен совет: не користете омекнувач за материјалот да не ја менува премногу почетната форма!

 

  1. Ставете ги во машината за сушење – откако ќе заврши перењето, ставете ги во машината за сушење и вклучете ја топлата опција. Ткаенината ќе се смали, а фармерките подобро ќе стојат.

 

  1. Секогаш можете да зашиете мал дел ластик од внатрешната страна на ременот – ако ременот е отпуштен, испробајте го овој мал трик кој ќе ги затегне фармерките одвнатре до степен што најмногу ви одговара.

 

Ако фармерките се премногу мали

 

  1. Попрскајте ги со млака вода, па истегнете ги да се растегнат – истегнете ги мокрите фармерки со рацете во сите правци и гледајте магија!

 

  1. Седнете во топла када додека ги носите фармерките – ова можеби звучи малку лудо, но делува: облечете ги фармерките, наполнете ја кадата со топла вода и седнете во неа. Топла (не жешка!) Водата ќе го опушти и ќе го истегне материјалот. Секако, овој трик треба да го направите претходниот ден и да дозволите фармерките да се исушат кога ќе завршите со процедурата.

 

  1. Внимателно отстранете го ременот – оваа техника е малку драстична, но одлична е доколку сакате да бидете креативни – практично ќе додадете материјал на ременот на фармерките и на тој начин ќе ги направите поголеми.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber