Марија Шерифовиќ доби улога во серија: Еве со кои големи имиња ќе се појави на малите екрани

15 јануари, 20220
nt895674-830x0

– Имам улога во една серија – изјави поп ѕвездата на снимањето

Марија Шерифовиќ е одлична пејачка, многу успешна јутјуберка, а сега реши да се проба и во актерството.

Ќе глуми во нова серија, во која ќе се игра себеси во сцена во која и дава интервју на водителка.

Пејачката објави видео во кое се пофали дека го делела кадарот со Анѓелка Прпиќ, но и дека зад камерите се забавувала со Андрија Милошевиќ.

– Имам улога во една серија – изјави поп ѕвездата на снимката.

Марија ќе се игра себеси, како единствена српска победничка на Евровизија, а ќе ја интервјуира водителката Уна, која ја игра Анѓелка, пишува Информер. Покрај нив две и Андрија, во серијата играат и Бранка Пујиќ, Аница Добра, Тихомир Станиќ, Андрија Кузмановиќ…

Марија не е единствената пејачка која се испроба пред филмските камери. На колче микрофонот накратко го закачија и нејзините колешки Милица Павловиќ и Александра Пријовиќ. Прија се појави во четвртата сезона на „Убијците на татко ми“, додека Милица блесна во главната улога во серијата „Пејачка“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris