Меган е обвинета дека ги малтретирала вработените: Кралицата побарала истрага, резултатите се кријат

21 јуни, 20220
opra-vinfri-megan-markl-7-830x0

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, беше обвинета за малтретирање на нејзиниот персонал пред да се пресели во Калифорнија со принцот Хари.

Кралицата Елизабета нареди независна истрага од приватна адвокатска канцеларија поради наводите, но извештајот што тие го составија никогаш нема да биде објавен, пишува The Sunday Times.

Неофицијални извори од Бакингемската палата известуваат дека причината за тоа била конечно да се запре секоја ескалација на тензиите меѓу Сасекс и остатокот од кралското семејство. Официјалната истрага опфати сослушување на четири или пет членови на тимот за поддршка на Хари и Меган, иако до 25 вработени кои може да се сметаат за потенцијални сведоци работеа за нив понекогаш. Се чини дека тие немаа никакви поплаки.

Помина повеќе од една година од покренувањето на истрагата, но кралските власти досега одбиваа да обелоденат какви било резултати, па дури и да потврдат дали резултатите од истрагата ќе бидат вклучени во овогодинешниот официјален извештај, кој треба да биде објавен во јуни.

Палатата нема да даде официјална изјава за извештајот, ниту ќе ги признае промените во политиката за човечки ресурси по наводното малтретирање на Меган, пишуваат британските таблоиди.

Да се ​​потсетиме дека две т.н „виши работници“ ја обвинија војвотката од Сасекс дека ги малтретирала додека една поранешна вработена рече дека ги понижувала. Друг помошник вели дека Меган користела емоционална суровост и манипулација, што исто така може да се нарече малтретирање.

Меган веднаш ги отфрли обвинувањата, а подоцна Опра Винфри во многу контроверзно интервју стави до знаење дека Бакингемската палата ги користи медиумите за „пренесување на целосно лажна приказна“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber