Милан Станковиќ отиде во Америка, па направи БУМ: Иако одлично пее, сега реши да најде НОВА РАБОТА

13 август, 20220
Milan-Stankovi-725x483-1-700x466

Се прослави на познат музички натпревар, а потоа реши да се откаже од својата пејачка кариера и да се впушти во претприемачките води.

Младиот српски пејач Милан Станковиќ ја плени тамошната јавност не само со доброто пеење, туку и со својот препознатлив изглед и често необичен стајлинг.

Откако се прослави за време на големо музичко натпреварување, Милан влезе во врска со пејачката Рада Манојловиќ, но љубовта не траеше долго.

Кога сфатил дека не може лесно да живее од музика, Милан побарал алтернативна професија и ја нашол во Америка.

Milan Stanković

Имено, тој поминал неколку месеци во Америка и успеал да види дека занимавањето со транспорт е профитабилен бизнис. Решил да се обиде во тоа и полека го развил својот бизнис.

Како што за тамошните медиуми раскажува извор близок до поранешниот пејач, Милан почнал со еден камион, а сега веќе ги има десет. Неговиот бизнис цвета, а работниците се задоволни, бидејќи им дава повисоки плати од конкуренцијата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit