Модерно и оригинално: Овие нокти ќе бидат хит оваа ЕСЕН

22 септември, 20220
145_shutterstock-1607982625_f

Модните трендови се менуваат со брзо темпо. Специфичните маникири ќе преовладуваат оваа есен

Оваа есен ќе донесе многу интересни работи. Еден од нив е овој ефикасен и прилично едноставен маникир.

Прошараните нокти се тренд кој можеби звучи познато. Се појави во пролетта 2021 година. А, оваа пролет, многу популарни беа ноктите инспирирани од 1970-те. Шарени, смели, понекогаш дури и психоделични или намерно кич, ги освоија срцата на инфлуенсерите. Но, тоа е зад нас.

На есен, ноктите минуваат низ метаморфоза. Се забораваат светлите бои и мотиви. Ја ставаме основната боја, но во малку пригушена и класична верзија.

Сјајни нокти во природна боја со елегантни црни детали.

Screenshot 2022-09-22 233010
Screenshot 2022-09-22 233029

Беж и кафеава во комбинација. Овие бои одлично се вклопуваат во есенската аура и се поврзуваат со топлото чоколадо кое го пиете во студените денови.

Ноктите во белата верзија изгледаат неверојатно елегантно и впечатливо, иако нема весели бои или дезени.

Screenshot 2022-09-22 233242
Screenshot 2022-09-22 233254
Screenshot 2022-09-22 233307

Трендовите се враќаат и се развиваат, а ноктите се најдобар пример за тоа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit