МОЌНОТО МОДНО ИЗДАНИЕ НА ЈЕЛЕНA ЏОКОВИЌ: Со еден стајлинг ги покри сите есенски трендови

24 септември, 20220
297509_image-20220924-123608-300_ls

Јелена Џоковиќ се појави во Ровињ на „Weekend media“ фестивалот и им одржа вистинска модна лекција на сите жени

Модниот стил на Јелена Ѓоковиќ може да се опише како сведен, но елегантен. Од тоа не отстапи ниту овој пат.

Јелена Џоковиќ, директорка на Фондацијата Новак Џоковиќ, на медиумскиот фестивал зборуваше на тема медиуми и хуманитарна работа.

Jelena Đoković

Јелена за оваа прилика облече фармерки и бела кошула, додека на нозете имаше потпетици во крем боја.

Изгледа дека Јелена не се откажува од оваа хит боја за есента 2022 година, бидејќи во слични бои се појави на свадбата на братот на Новак.

Овој модел на фармерки моментално е апсолутен моден хит. Ногавиците рамно ја следат линијата на телото, но не ги истакнуваат облините. Белата кошула е модна класика која секоја жена мора да ја има во својот гардеробер, додека салонките се императив за елеганција.

297529_jelena-5_ff
297523_jelena-3_ff
297525_jelena-1_ff
297521_jelena-4_ff
297527_jelena-2_ff

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber