НАНЕСЕТЕ ЈОГУРТ НА ЛИЦЕТО И ПОЧЕКАЈТЕ! Вакво нешто сигурно не очекувавте

14 мај, 20220
Screenshot_6

Дали знаевте дека јогуртот е одличен „препарат“ во негата на кожата? Можеби изгледа доволно да го пиете за појадок, но неговите својства и примена се далеку поголеми.

 

Не треба да го нагласуваме влијанието што јогуртот како храна го има врз нашето здравје. Со висока содржина на калциум и разни витамини, јогуртот е пожелен на трпезата за време на оброците бидејќи е храна која значително влијае на здравјето на коските, но и на целиот организам. Покрај тоа, тој е одличен пробиотик и секој кој има проблем со дигестивниот систем со задоволство го консумира.

 

Сепак, покрај своите хранливи својства, не секој знае колку оваа млечна храна прави чуда кога се грижата и убавината во прашање. Имено, за да имате здрава, негувана и свежа кожа, понекогаш навистина не мора да посетувате козметички салони и аптеки. Сѐ што ви треба е таа здрава намирница која ќе направи вашиот тен да блесне. Еве што можете да направите за вашата кожа со јогурт да остане здрава и негувана подолго.

 

  • Ги елиминира темните кругови околу очите
  • Го изедначува тенот
  • Акните ќе исчезнат
  • Поодморен изглед
  • Ги брише брчките
  • Лечи изгореници

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber