Направете го сами со три состојки: Природната смеса за депилација ги отстранува и најмалите влакна

3 август, 20220
Screenshot 2022-08-03 002608

Заборавете на скапите третмани и депилацијата во салоните.

Како што наближува летото, сигурно сакате да се ослободите од влакната кои ве мачат, особено оние на лицето. Можеби сте се обиделе да ги отстраните со жилет и разни третмани, но тие постојано се враќаат.

Сепак, постои еден рецепт кој може да ви помогне да ги отстраните, а најдобро од сè, тој е направен од природни состојки.

Најважната состојка е куркумата, која се покажала како исклучително здрава за организмот. Еве како да направите смеса за да се ослободите од влакната.

Состојки:

2 лажички брашно од наут

1 лажичка куркума

млеко или јогурт

Постапка:

Измешајте ги куркумата и брашното од леблебија во сад и додадете малку млеко или јогурт за да направите густа паста. Нанесете ја оваа смеса во саканата зона во насока на раст на косата и оставете ја околу 20 минути или додека не се исуши. Тријте со чиста памучна крпа натопена во млака вода и исплакнете.

Забелешки:

Имајте ја на ум жолтата боја на куркумата која ќе му даде убав тон на лицето, но по третманот потребно е добро да се измие лицето. Третираното место може да биде малку црвено, но тоа брзо ќе се смири поради антиинфламаторните својства на куркумата. Овој третман треба да се повторува 3-4 пати неделно во текот на еден месец. Влакната максимално ќе се проретчат, истенчат и трајно ќе исчезнат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit