Направете ДЕТОКС за лице: Маска која ќе ја врати влажноста и сјајот на лицето за само 20 минути!

12 мај, 20220
Screenshot_7

Многу е важно барем еднаш неделно да се посветуваме на своето лице

 

На лицето се гледа сѐ, недостаток на сон, замор, стрес, загаден воздух и сите нездрави навики. Барем еднаш неделно почестете ја вашата кожа со грижата што ја заслужува.

 

Како што на телото му е потребна детоксикација, таа треба да се направи и со нашето лице. Направете маска која ќе ја врати влажноста и сјајот на лицето, а сите состојки ги имате дома.

 

СОСТОЈКИ:

 

  • Една лажица мелено кафе,
  • една лажица сурово какао во прав,
  • две лажици јогурт (или маслиново масло),
  • една кафена лажичка мед.

 

ПОДГОТОВКА:

 

Во помал сад ставете ги сите состојки и измешајте додека не добиете мазна паста. Нанесете на кожата и оставете да делува околу 20 минути. Исплакнете со топла вода и исушете со мека крпа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber