Направете сами: Тоник за чистење лице од состојки од вашата кујна

16 јануари, 20220
172625201761d4461c698b8487423104_640

Дали користите тоник за чистење лице секој ден? Дали некогаш сте се запрашале од што е направен? Многу од нив содржат голем број хемикалии кои можат да му нанесат повеќе штета отколку корист на нашето лице.

Доколку го сакате само најдоброто за вашата кожа, ви предлагаме да направите домашен тоник. Имате се што ви треба во вашата кујна.

Зелениот чај е исклучително популарен затоа што, пред сè, помага при слабеење.

Меѓутоа, доколку го подготвите во форма на тоник за лице, ќе ви биде голема помош во борбата против уморот.

Состојки:

– 200 мл вода

– 4 лажици зелен чај

– 1 лажица нане

– 1 лажица сок од лимон

Подготовка:

Направете зелен чај и чај од нане. Изладете ги, процедете ги и додадете сок од лимон, а потоа префрлете ја течноста во шишенце со распрскувач и ќе добиете природен антиоксиданс тоник.

За да може кожата да биде хидрирана, потребно е повеќе да спиете и да пиете многу вода, пишува „Avaz.ba“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber