НАТАША БЕКВАЛАЦ ДЕНЕС СЛАВИ РОДЕНДЕН, А ОД НЕА ДОБИ ПОСЕБНА ЧЕСТИТКА: „За пет минути беше пред мојата зграда, прв пат не задоцни“

25 септември, 20220
608468_screenshot-11_f

Пејачката Наташа Беквалац денеска слави роденден, а честитките на социјалните мрежи само се нижат

Наташа наполни 42 години, а нејзината сестра Кристина се присети на нивното детство, па заедно со неколку фотографии напиша прекрасни зборови и сеќавања од минатото.

– Се сеќавам пред пет години кога ти се јавив и со насмевка ти реков дека се пораѓам и да дојдеш да ме земеш, за пет минути беше пред мојата зграда, прв пат да не задоцниш – се пошегува Кристина и додаде:

– Се сеќавам кога ме носеше да правам забранети работи, и секогаш им кажував на мама и тато што правиме, но да не кажуваат никому бидејќи тоа е тајна. Ти благодарам што ми го направи животот потежок и полесен. Многу си тешка и заморна, имам да ти кажам се најлошо и сее најдобро, но едно знам сигурно, дека те сакам и дека сум тука засекогаш. Среќен роденден – изјави Кристина за која Наташа е многу приврзана.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber