Научници за љубовните односи: Едно нешто треба да имате во кревет, а воошто не е ПЕРВЕРЗНО!

13 јануари, 20220
Screenshot_7

Лекарите советуваат да носите чорапи во кревет, а ова правило треба да важи и за време на интимниот однос

 

Носењето чорапи во текот на ноќта е многу удобно. Тоа многу добро го знаат оние кои не ги соблекуваат во кревет, но можеби не знаат дека оваа облека го подобрува сексот.

 

Научниците од Универзитетот во Гронинген во Холандија открија дека луѓето кои легнуваат со чорапи немаат проблеми со спиењето, а веројатноста да доживеат врв се зголемува за дури 80 проценти. Велат и дека ако ви ги снема чорапите за време на сексуалниот однос, шансите да постигнете оргазам се намалуваат за 50 отсто.

 

Според д-р Тратнер, стапалата во чорапите се загреваат побрзо, а крвните садови се шират и испраќаат сигнал до мозокот дека е време да заспие. Луѓето кои носат чорапи немаат проблем со несоница и многу полесно заспиваат.

 

Покрај тоа, проширувањето на крвните садови доведува до подобрување на сексуалната функција. Лекарите од Холандија откриле дека 80 отсто од паровите кои имаат секс во чорапи многу побрзо постигнуваат оргазам.

 

Сепак, имајте на ум дека никогаш не треба да легнете во чорапи кои сте ги носеле цел ден. Сигурно не е хигиенски и дефинитивно е непривлечно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris