Најновиот трејлер за „Stranger Things Vol.2“: Задоволство за очите, но удира право во срцето (ВИДЕО)

22 јуни, 20220
Screenshot_4

Порешителен од кога било, Елевен (Мили Боби Браун) ветува дека ќе продолжи понатаму

 

 

Во очекување на Stranger Things 4 Vol. 2 кој пристигнува за помалку од две недели, Нетфликс објави експлозивен нов трејлер кој нуди нов изглед на последните две епизоди.

 

– Знам дека си исплашен. Ужасно сте исплашени од она што го видовте – вели д-р Бренер (Метју Модин) на почетокот на видеото.

 

– Но, нема да те лажам. Вашите пријатели не се подготвени за оваа борба.

 

Порешителен од кога било, Елевен (Мили Боби Браун) ветува дека ќе продолжи понатаму. Додека во позадина се слуша „Running Up That Hill“ на Кејт Буш, секој член на бандата Хокинс изразува страв дека „овој пат можеби нема да успее“ против нивниот најлош негативец досега. Со повеќе од четири часа материјал, Stranger Things 4 Vol. 2 се состои исклучиво од две епизоди. Во интервју за „Холивуд репортер“, продуцентот и режисер Шон Леви го опиша крајот на сезоната како „емотивен и филмски“, додавајќи: „С***е, тие се дефинитивно задоволство за очите, но те погодија право во срцето. Значи, тоа е сè што ќе кажам за тоа“.

 

Како и обично, сезоната влијаеше на поп-културата како целина, при што маичката на клубот Hawkins High Hellfire стана барана стока. Во меѓувреме, споменатиот хит „Running Up That Hill“ стигна до првото место на Обединетото Кралство и 4-то на топ листите на Billboard Hot 100.

 

Stranger Things 4 Vol. 2 пристигнува на Нетфликс на 1 јули.

 

Погледнете го трејлерот:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber