Најсочниот доручек, готов за 5 минути: Поховани сендвичи со шунка и кашкавал

21 септември, 20220
Baka1-2

Сакате да направите нешто што е брзо, но и сочно?

А да ги искористите состојките кои веќе ги имате во фрижидер…

Пржените сендвичи со шунка и сирење ќе ве соборат од нозе со нивниот вкус.

Се топат во устата, а ќе ви требаат само пет минути за да ги подготвите.

Пробајте го и уверете се сами!

Состојки:

леб
100 гр шунка
50 грама сирење
1 лажица меко сирење или павлака
1 лажица мајонез
2 јајца масло

Подготовка:

Во сад изрендајте шунка, кашкавал, кашкавал, сирење од мајонез и сè измешајте рамномерно. Јајцата се матат и се посолуваат.

Намачкајте го подготвениот фил, па одозгора додадете уште едно парче леб и притиснете надолу. Потопете ги во јајцата од сите страни и пржете во врело масло.

Извадете го во хартиена салфетка. Послужете топло.

Погледнете ги чекор-по-чекор инструкциите за подготовка:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit