„Немам претстава зошто и го купив тоа“: Принцот Вилијам откри што и подарил на Кејт

13 јануари, 20220
profimedia-0097449634-830x0

„Не помина добро“, признава принцот

Кејт Мидлтон, војвотката од Сасекс, на 9-ти јануари го прослави својот 40-ти роденден, а се уште не е познато што и подарил нејзиниот сопруг, принцот Вилијам.

Иако овој пат сигурно се подготвил да ја воодушеви со подарок, еден подарок што идниот крал на Велика Британија и го подари претходно на својата сакана сопруга беше толку бесмислен што не можеше да остане тајна.

Имено, како гостин во подкастот на поранешниот британски фудбалер Питер Крауч, принцот признал дека не е најсјаен во изборот на подароци за своите најблиски.

Кога поранешниот спортист рсакажа дека случајно и го купил истиот подарок на својата сопруга три години по ред, Вилијам мораше да признае што направил.

Тој изјави дека на почетокот на врската и купил двоглед на сопругата, а се пошегува дека тоа му помогнало да ја заведе.

– Таа ме погледна и беше како „Двоглед е… Што се случува?“… Не помина добро. Немам поим зошто и купив двоглед – рекол принцот.

Како што подоцна пишуваа британските медиуми, војвотката од Кембриџ не му дозволила на сопругот да заборави што направил, но во подоцнежните години „се извлекол“ со подарување скап накит.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris